Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Company Logo

Wojtek Wilkowski chcąc promować tę dyscyplinę na naszym terenie postanowił zdobyć najpierw troszkę doświadczenia. Na okoliczność tej imprezy stworzył zespół z Tomaszem Wiktorzakiem z Główczyc.  Tak przy okazji wspomnę że aktualnie panowie pracują nad organizacją InO (Impreza na orientację) „ Rajd Pazura” na terenach Gminy Damnica.

W Gdańsku wystartowali na najcięższej trasie zawierającej 32 PK ( punkty kontrolne) z planowaną długością 50 km. Trasa była faktycznie bardzo trudna fizycznie jak i nawigacyjnie. Teren usiany wniesieniami rozdzielonymi wąwozami i jarami dodatkowo poprzecinany gęstą siatką dróg i ścieżek. Wszystko to spowodowało ze odnalezienie punktu pochłaniało czasami ponad pół godziny. W związku z tym limit czasowy wyznaczony na 12 godzin okazał się za krótki nie tylko dla zespołu naszych znajomych. Spora grupa uczestników wykorzystała też 2 godziny (limitu spóźnień). A i kilometrów trzeba było zrobić „troszkę” więcej…. „nasi” po pokonaniu 64 km zaliczyli 20 PK i z braku czasu zmuszeni zostali do zejścia do bazy.

Mimo tak ciężkiej przeprawy i dość kiepskiego ostatecznego wyniku zawodnicy koledzy wywieźli z Trójmiasta dużo pozytywnych wrażeń , a Wojtek garść nowych doświadczeń które wykorzysta w pracy z klubową młodzieżą.  A już 25 lipca obaj Panowie sprawdzą się w Damnicy jako organizatorzy.

do mety i gdy ją przekracza. O tym jak to „wciąga” niech świadczy fakt iż większość tych co spróbowali startów w zawodach biegowych zostaje przy nich na długie lata i nie wyobraża sobie bez nich życia. A to chwilowe zmęczenie szybko mija i jest niczym w porównaniu z kondycją jaką się zdobywa podczas codziennych treningów i startów.

 

 

Nasi reprezentanci już planują kolejne starty.  Są to : Rajd Na Orientację w rejonie trójmiasta, Bieg Sobótkowy w Słupsku, Bieg 12 Mostów w Sławnie, Bieg Elżbiety Garduły w Korzybiu i Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach.

Gościmy
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.